A Tapolcai Római Katolikus Plébánia hirdetése és rendelkezései

A Tapolcai Római Katolikus Plébánia hirdetése és rendelkezései
a COVID-19 járvány megelőzése érdekében

A Tapolcai Római Katolikus Plébánia, egységben Magyarország Kormányával, Tapolca Városával, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, és Dr. Udvardy György veszprémi érsek intézkedéseivel, a következőket hirdeti a kedves testvéreknek:

 • Templomainkban továbbra is érvényesek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia március 5-én kiadott intézkedései, miszerint:
  • Mellőzzük a békeköszöntést és a kézfogást
  • Általánossá tettük a kézbe áldoztatást
  • Kiürítettük szenteltvíztartóinkat
 • Tapolca Város rendelkezéseivel egyetértésben elhalasztottuk Dr. Fodor Réka előadását.
 • Međugorjei zarándoklatunkat is elhalasztjuk.
 • Dr. Udvardy György veszprémi érsek március 13-án kelt rendelkezéseit követve mi is kérjük a testvéreket:
  • Aki influenzaszerű tüneteket észlel magán, kérjük, feltétlenül maradjon otthon, tartson távolságot másoktól, s haladéktalanul telefonon hívja háziorvosát.
  • Kerüljük a fizikai érintkezést, mint például a kézfogást és lehetőség szerint készpénzhasználatot is.
  • Templomunkban rendszeresen (egész nap) szellőztetünk, templomunk fertőtlenítve van.
  • A meghirdetett veszélyhelyzetben a templomok, mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak. Templomunkat nem zárjuk be, mégis felelősen és körültekintően kell eljárni. Kérjük, hogy aki betegnek érzi magát, önmaga és mások védelmében érezze lelkiismereti kötelességének, hogy mielőbb orvoshoz forduljon, mielőtt közösségbe megy. Különösen is figyeljünk idősebb embertársainkra.
  • Templomunkban szombat este 18:00-kor vasárnapra érvényes előesti misét mondunk, vasárnap 8:00, 10:00 és 18:00-kor tartunk szentmisét.
  • Szentmiséinket igyekszünk 45 perces időkeretben elvégezni.
  • Mint ismeretes, a 60 év felettiekre, a súlyos és a krónikus betegségben szenvedőkre különös veszélyt jelent ez a vírusfertőzés. Kérjük, hogy az idősek és betegek a fennálló helyzetet lelkiismeretükben tekintsék komoly és súlyos oknak, ezért önmaguk és mások érdekében inkább maradjanak otthon.
  • A szentmiséken a perselyezést távozáskor az ajtóban állva tegyük meg (mivel a készpénz a betegség átadása szempontjából veszélyforrás, ezért nem célszerű, ha ez a kézbe áldozás előtt történik). Templomunkban a perselyezésre hátul kihelyeztünk egy fa perselyt, amelybe adományaikat helyezhetik.
  • A plébánia hivatali idejében (Hétfő,Szerda: 10:00-12:00, Csütörtök 15:00-17:00) telefonügyeletet tartunk, kérjük a személyes ügyintézést lehetőség szerint kerülni. Hivatalunk telefonszáma: 06-87/411-302.
  • A temetések időpontjairól a Temetkezési vállalkozók telefonon értesítenek (eddig is telefonon történt az időpont egyeztetés) .Az adatokat a temetés előtt vesszük fel és ekkor rendezzük a szükséges költségeket.  A járvány veszély idején a temetőkápolnákban szentmisét nem mutatunk be, a kis légtér miatt. Ha a hozzátartozóknak van erre igénye, akkor megbeszélés szerint a plébániatemplomban mondjuk el az engesztelő szentmisét halottainkért.

Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért!

Tapolca, 2020. március 14.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.