Csere Sándor atya, Gyászjelentés

cseres-sandorMély fájdalommal tudatjuk a kedves Testvérekkel,
hogy a plébániánkon sok éven át szolgáló

Csere Sándor atya

tb. kanonok, ny. plébános

Életének 84., papságának 59. évében hosszú betegség után
2015. május 22-én hajnalban visszaadta lelkét a Teremtőnek.

Egyházközségünk egykori plébánosa a Zala megyei Sandon született 1932. április 25-én. Veszprémben szentelték pappá 1956. június 10-én. Káplánként szolgált Berhidán 1956-59-ig, Várpalotán 1959-60-ban. Hitoktató volt Veszprémben 1960 és 1965 között, majd káplán a veszprémi Regina Mundi plébánián 1965-66-ban. Plébános volt Várpalotán 1966 és 1972 között, majd a veszprémi Szent Margit plébánián 1972 és 1990 között.

Városunkban szolgált plébánosként 1990 és 2013 között. Sokat tett városunkban a katolikus iskola megalapításáért. Gondos gazdája volt egyházközségünk templomainak: felújította a régi temetőben a kápolnát, kívülről tatarozta templomunkat, részt vállalt templomunk új orgonájának felépítésében, az új temetőben Szent Margit tiszteletére kápolnát építtetett. Részt vett városunk számos rendezvényén, 2004-ben ő áldotta meg a Trianoni emlékhelyet. Lelkipásztori szolgálatában gondolt azokra is, akik koruk vagy betegségük miatt nem tudnak eljönni a templomunkba, s számukra megszervezte a vasárnapi szentmisék TV-közvetítését.

Címzetes esperesi kinevezést kapott 1971-ben, kerületi esperes volt 1974-90, tb. kanonok 1975-től, c. esperes 1990-től.

Temetéséről kérésének megfelelően dr. Márfi Gyula érsekúr és a veszprémi Szent Margit és Szent Mihály plébánia gondoskodik. Sándor atya földi maradványait a veszprémi Szt. Margit templomban június 1-jén 11:00 órakor kezdődő gyászmise után helyezik örök nyugalomra. A temetésre autúbuszt szervezünk, amelyre május 24-én estig lehet jelentkezni a szentmisék utáán a sekrestyében.

Sándor atya lelki üdvéért május 29-én pénteken 18:30-kor tartunk engesztelő gyászmisét Tapolcán a Nagytemplomban. A szentmise főcelebránsának dr. Mail József érseki helynök, pápai apát-plébános urat kértük fel, akit sok éven át tartó baráti kapcsolat fűzött Sándor atyához. Ezen a szentmisén imádsággal emlékeznek meg a plébánia papjai, képviselő testülete, csoportjai, hívei Sándor atyáról.
Kérjük a tapolcai hívek imádságos részvételét  ezen az engesztelő szentmisén!

Legyen örök otthona az Atyai házban!

Adj, Uram, örök nyugodalmat Neki
és az örök világosság fényeskedjék Neki
nyugodjék békességben!

A tapolcai Római Katolikus Plébánia nevében:
Szakács Péter és Csernai Balázs