Temetéssel kapcsolatos figyelemfelhívás

“Jelezzük az elhunyt hozzátartozói felé, hogy csak szűk körben tartsák meg a temetést. A zárt ravatalozó a szertartás végzésére nem megfelelő helyszín. Lehetőleg ne álljunk szorosan közel egymáshoz, továbbá kerüljük a részvétnyilvánítás fizikai gesztusait.
Magyar Katolikus Püspöki konferencia 2019. március 19.

Mi is nyomatékosan kérjük a gyászolókat, hogy a temetésre csak a SZŰK CSALÁD érkezzen, és a barátok, ismerősök otthon, imáikkal kísérjék a szertartást, imádkozzanak az elhunytakért. Ebben az időszakban különösen is ez a legtöbb amit tehetünk, az imádság.

Még egyszer nyomatékosan kérünk mindenkit, aki nem a szűk családhoz tartozik, hogy maradjon otthon és emlékezetében, imáiban gondoljon az elhunyt barátra, munkatársra, jó ismerősre!

Köszönjük!

Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.