Advent 2018 Hirdetések

2018. december 2. 

Advent 1. vasárnapja

 

Advent köznapjain hétfőtől péntekig a szentmiséket 17.00 órai kezdettel tartjuk. Ebben az időszakban reggel nem lesz szentmise. A szentmisék után az egyház hivatalos imájából, az imaórák liturgiájából elvégezzük az adott napi adventi esti dicséretet. Ez az imádáság lesz plébániánk egyik lelki felkészülési lehetősége Karácsony ünnepére.

A karácsony előtti gyónás lehetőségei:
hétköznap: a szentmisék előtt
szombat: 18:00 – 18:20
vasárnap: 7:30 – 7:50; 18:00 – 18:20

Szombat és Vasárnap a szentmisékben az adventi himnusszal és gyertyagyújtással végzünk adventi imádságot.

  • Az adventi időszakban különböző módokon készülhetünk karácsony ünneplésére:
  • A gyerekeket a gyerekmiséken jóságcsillagokat gyűjtenek és kis angyalokat kapnak érte, amit feltehetnek otthon a karácsonyfájukra.
  • Az előző évekhez hasonlóan idén is gyűjtünk tartós élelmiszereket a rászoruló családok megsegítésére. Elsősorban várunk: tea, nescaffe, szárított gyümölcs, karácsonyi édesség, rizs, tészta, konzervek, könnyen elkészíthető tartós dolgok.
  • December 2-án vasárnap 17.00 kor részt veszünk a városi adventi rendezvényen, egyházi szolgálattal.
  • December 9-én vasárnap a 9:00 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk plébániánk mikulás ünnepségét

 

  • December 8-án 17.00 kor koncertet rendezünk Szűz Mária tiszteletére, és gyűjtünk az orgona felújítására. Virágh András Liszt-díjas érdemes művész -orgona, és Gion Zsuzsanna-mezzoszoprán közreműködésével. A plakát a faliújságon található.
  • December 19-én szintén adventi-karácsonyi koncertet szervezünk a Bárdos iskola és e két művész együttműködésével, amelyen szintén gyűjtünk az orgona felújítására. Részletes tájékoztatás a későbbiekben.
  • Dec 8-án, a 18:30-kor kezdődő szentmisében pedig megemlékezünk Szt. Borbáláról, a bányászok és tüzérek védőszentjéről.
  • Dec. 6-án csütörtökön első csütörtök, imaóra 15.00 -tól, 16.30-tól rózsafüzér, 17.00 tól szentmise, utána vesperás.
  • Dec 7-én elsőpéntek, reggel 7.15-kor és este 18.30 kor lesz szentmise, előttük gyónási lehetőség. Az adventi vesperást az esti mise után imádkozzuk.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.