Adventi családos lelki nap Tapolcán

2014.11.29@193610

2014.11.29@164154-001

Gyermekzsongástól volt hangos az elmúlt hétvégén a Tapolcai Római Katolikus Plébánia, ahol kettőszázötven fő részvételével zajlott a hagyományos Adventi családos lelki nap Szakács Péter plébános, az egyházmegye családreferens papja és a Veszprémi Érsekség Családpasztorációs Munkacsoportja szervezésében.

Ezt követően Szakács Péter atya a gyermekekkel folyatott beszélgetésében szép ívet rajzolt előttünk a Szent Erzsébet-napi kenyérosztástól a mostani adománygyűjtésig. A szamár igaza című tanmesével pedig kitűnő alapot teremtett ahhoz, hogy az ajándékozás és a várakozás öröméről és annak másokkal történő megosztásáról beszélgessenek.

Ezt követően Szakács Péter atya a gyermekekkel folyatott beszélgetésében szép ívet rajzolt előttünk a Szent Erzsébet-napi kenyérosztástól a mostani adománygyűjtésig. A szamár igaza című tanmesével pedig kitűnő alapot teremtett ahhoz, hogy az ajándékozás és a várakozás öröméről és annak másokkal történő megosztásáról beszélgessenek.

Jelmondata: „Uram, mit kívánsz, hogy cselekedjem?”

Jelmondata:
„Uram, mit kívánsz, hogy cselekedjem?”

Ennek szellemében a rendezvény ideje alatt játék- és könyvgyűjtést tartottak. A sok száz adomány a plébánia, a tapolcai óvodák, valamint a Családsegítő –és Gyermekjóléti szolgálat együttes segítségével fog eljutni a rászoruló családok gyermekeihez még karácsony előtt.

Ennek szellemében a rendezvény ideje alatt játék- és könyvgyűjtést tartottak. A sok száz adomány a plébánia, a tapolcai óvodák, valamint a Családsegítő –és Gyermekjóléti szolgálat együttes segítségével fog eljutni a rászoruló családok gyermekeihez még karácsony előtt.

A családos nap is páratlan összefogással valósult meg, hiszen a Családpasztorációs Munkacsoport mellett számos más helyi közösség is bekapcsolódott a szervezésbe: a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálat és a Reményforrás Egyesület mellett a tapolcai Batsányi János Gimnázium önkéntes diákjai és a plébánia önkéntesei is aktívan közreműködtek az eseményben.

A családos nap is páratlan összefogással valósult meg, hiszen a Családpasztorációs Munkacsoport mellett számos más helyi közösség is bekapcsolódott a szervezésbe: a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálat és a Reményforrás Egyesület mellett a tapolcai Batsányi János Gimnázium önkéntes diákjai és a plébánia önkéntesei is aktívan közreműködtek az eseményben.

Az Adventi családi lelki nap délután 3 órakor közös énekléssel vette kezdetét a templomban Dr. Csernai Balázs atya és zenész barátainak vezetésével.

Az Adventi családi lelki nap délután 3 órakor közös énekléssel vette kezdetét a templomban Dr. Csernai Balázs atya és zenész barátainak vezetésével.

A Munkacsoport évente több alkalommal szervez családos programot az egyházmegye településein; az idei évben az adventi lelki napnak Tapolca adott otthont. Mindezen rendezvények célja a családos közösségek megerősítése és támogatása, de emellett a helyi plébánia számára kiemelt jelentőséggel bír, hogy a családok is minél aktívabban bekapcsolódjanak az egyházközség életébe. Markáns közösségteremtő folyamat zajlik a plébánián: rendszeres előadásokat tartanak, közösségek alakulnak, gyászfeldolgozó csoport van formálódóban, s történik mindez a város polgárai felé nyitottan, ahogy tapasztalhattuk a hagyományteremtő szándékkal megrendezett októberi pisztrángsütő versenyen is.

A Munkacsoport évente több alkalommal szervez családos programot az egyházmegye településein; az idei évben az adventi lelki napnak Tapolca adott otthont. Mindezen rendezvények célja a családos közösségek megerősítése és támogatása, de emellett a helyi plébánia számára kiemelt jelentőséggel bír, hogy a családok is minél aktívabban bekapcsolódjanak az egyházközség életébe. Markáns közösségteremtő folyamat zajlik a plébánián: rendszeres előadásokat tartanak, közösségek alakulnak, gyászfeldolgozó csoport van formálódóban, s történik mindez a város polgárai felé nyitottan, ahogy tapasztalhattuk a hagyományteremtő szándékkal megrendezett októberi pisztrángsütő versenyen is.

A 2014. november 29-i rendezvény már a karácsony ünnepére való ráhangolódás jegyében telt.

Ezután 16 órától a plébánia épületében családos játékokkal, adventi ajtódísz és mécses készítésével folytatódott a program. A plébánia úgy várta az egyházmegye számos pontjáról érkezőket, mint egy igazi nagycsalád a távolban élő gyermekeit: meghitten, szeretettel, ünneplőbe öltözve. Az egész este is úgy telt, mint egy bensőséges családi ünnep: míg a gyermekek a kisszobában játszottak, a szülők és nagyszülők a nappaliban társalogtak terített asztal mellett.

Ezután 16 órától a plébánia épületében családos játékokkal, adventi ajtódísz és mécses készítésével folytatódott a program. A plébánia úgy várta az egyházmegye számos pontjáról érkezőket, mint egy igazi nagycsalád a távolban élő gyermekeit: meghitten, szeretettel, ünneplőbe öltözve. Az egész este is úgy telt, mint egy bensőséges családi ünnep: míg a gyermekek a kisszobában játszottak, a szülők és nagyszülők a nappaliban társalogtak terített asztal mellett.

Az időközben elkészült mécsesekkel aztán 18 órakor felvonulást tartottak a Malomtó körül, ahonnan a templomba vitte és az adventi gyertya köré helyezte ki-ki a maga fényét.

Az időközben elkészült mécsesekkel aztán 18 órakor felvonulást tartottak a Malomtó körül, ahonnan a templomba vitte és az adventi gyertya köré helyezte ki-ki a maga fényét.

A nap záró pontjaként tartott szentmisében Szakács Péter atya ismét emlékeztetett bennünket arra, hogy a növekvő decemberi sötétséggel szemben az adventi gyertyák száma is egyre több. Erre a kegyelmi várakozásra és lelki megújulásra kaptunk mindnyájan meghívást.

A nap záró pontjaként tartott szentmisében Szakács Péter atya ismét emlékeztetett bennünket arra, hogy a növekvő decemberi sötétséggel szemben az adventi gyertyák száma is egyre több. Erre a kegyelmi várakozásra és lelki megújulásra kaptunk mindnyájan meghívást.

2014.11.29@170858

 

Hargitai Andrea