Búcsú a Véndek-hegyen

Szent Péter és Pál apostolok az értünk megfeszített és feltámadott Krisztust tanúi voltak. Nekik köszönhetjük, hogy tovább adták a hitet, amiben ma is hiszünk. Keresztény hitünk jelképe ez az útszéli bádogkereszt, amit segítő testvérek az idén felújítottak, illetve a Véndek-hegyi harangláb, amit a két apostol tiszteletére szenteltek. E szép helyen jelezték haragkondítással a környékben történt legfontosabb eseményeket, imádáság idejét, vész közeledtét, itt kérték az égiek védelmét és áldást az évszázadok alatt. Istennek hála, két testvérünk a keresztség szentségében is részesült a búcsúi szentmise alkalmából.

Köszönet mindazoknak, akik az évszázadok folyamán megépítették és gondozták e megszentelt helyet, és segítettek a szép ünnep méltó megrendezésében, különösen a helyi gazdáknak, ingatlantulajdonosoknak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.