Családos Zarándoklat

Veszprémi Főegyházmegyei Családos Zarándoklat

Zirc, 2014. szeptember 13.

“A paradicsomkertbe nem a lábunkkal, hanem a szívünkkel lépünk be.” (Clairvauxi Szent Bernát)

A zarándoklatot vezeti Szakács Péter atya tapolcai plébános, az egyházmegye családreferens papja

20140913_zarandoklat_plakat_web

A zarándoklat állomásai:

I. Zirci Bazilika
8:30 órától gyülekező
9:00 órától szentmise, főcelebráns Dr. Márfi Gyula veszprémi érsek, homíliát mond Dékány Sixtus zirci főapát, a szentmise után Huszár Lőrinc perjel atya várja a gyerekeket egy rövid játékra

II. Zirci Kálvária

III. Tündérmajor

(kb. 3 km Zirctől, babakocsival is megtehető) Az úton meglepetések várnak minket! Vajon a bakonyi betyárok átengednek minket a földjükön?

IV. Zirci Arborétum
Ebédet a bejelentkezettek számára biztosítunk, ehhez pogácsát, süteményt szívesen fogadunk.
Délután lehetőség lesz a Bazilika megtekintésére.

14:30 órakor Dékány Sixtus főapát úr záró áldást ad, majd fakultatív programok közül választhatnak a résztvevők. a zarándokok térítésmentesen tekinthetik meg az arborétumot, a látogatóközpontot és a könyvtérat. A gyerekeket különböző játékokkal várjuk!

A program 16 órakor zárul.

Hozzatok magatokkal innivalót, a gyerekeknek tízórait és plédet!

Eső esetén a teljes rendezvényt a zirci apátság területén tartjuk meg.

Sóbri Jóska jelezte,
nem lesz könnyű dolgunk,
a gyerekek készüljenek
a betyárokkal való találkozásra!

A jelentkezéseket 2014. szeptember 8-ig várjuk!

Családpasztorációs Iroda

email: csaladpasztoracio.veszprem@gmail.com