Húsvét 2018. Templomi hirdetések

 • Nagyhéten hétfőn tartunk irodai ügyeletet, sürgős esetekben azonban rendelkezésre állunk más időpontokban is.

 • Örülünk, hogy húsvét előtt sokan elvégezték szentgyónásukat. A nagyhét további napjain a szertartásokra kell készülnünk a ministránsokkal, ezért gyónási lehetőséget már nem fogunk tudni biztosítani. Aki esetleg nem került volna sorra, természetesen húsvét után is meggyónhat, s befogadhatja Isten irgalmát.

 • Március 29-én nagycsütörtökön 10:00 órakor ünnepeljük a veszprémi bazilikában a krizmaszentelési szentmisét.

 • Nagycsütörtök 18:30-kor lesz szentmise az utolsó vacsora emlékére, utána oltárfosztás. Ezzel kezdődik meg a húsvéti szent három nap. A szertartás után hajnalig virrasztás lesz az Olajfák hegyén értünk imádkozó és vérrel verejtékező Jézussal (20.00 csendes szentségimádás, 23.00 rózsafüzér, 24.00 engesztelő imaóra, 03.00 irgalmasság rózsafüzér, 6.00 záró ima szentségi áldással)

 • Március 30. Nagypéntek. Ezen a napon nincsen szentmise. 17:00 órától ünnepélyes keresztutat járunk templomunkból a plébánia udvarába. A keresztút a templomból indul, a templom előtti téren és a plébánia udvarán lesznek az egyes stációk. A keresztút a plébánia udvarán berendezett Szent Sírnál ér véget. A keresztút után 18:30-kor kezdjük Krisztus szenvedésének ünneplését a templomban.

 • Március 31. Nagyszombat a csend és a nyugalom napja. Napnyugta után 19.30 órakor kezdjük a húsvéti éjszaka ünneplését tűzszenteléssel, keresztelési szertartással majd a feltámadási körmenettel.

 • Húsvétvasárnap 7:30-kor tartjuk a húsvéti ételek megáldását a plébániaudvarban kialakított Szent Sírnál. Ünnepi miserend lesz a vasárnap szokásos miseidőpontokkal. A 9:00 órai szentmise után 9:45-től külön meglepetéssel készülünk a gyerekeknek, akik a 9:00 órai szentmisén vesznek részt. Természetesen azokat is várjuk, akik más szentmisén vesznek részt.

 • Ministránspróbákat tartunk nagycsütörtök 18:00 nagypénteken 16:30-tól és nagyszombaton 18:30 órától.

 • A Szent Sírhoz idén is szívesen fogadunk virágadományokat, amelyeket a nagycsütörtöki szentmise előtt tudtok elhelyezni az oratóriumban.

 • Húsvéthétfőn ünnepi miserendet tartunk.

 • Húsvéti képeslapok és szentképek, valamint kegytárgyak kaphatók a plébániai irodában

Áldott Húsvéti ünnepeket kívánunk a kedves testvéreknek!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.