III. Pisztrángsütő Verseny a Plébánia udvarán – 2016

.

III. Pisztrángsütő verseny

 

Idén harmadik alkalommal szerveztük meg Pisztrángsütő versenyünket a VI. Tapolcai Pisztráng és Borfesztivál rendezvénysorozatához kapcsolódva.

A tavalyi versenyt mintegy ötszáz ember látogatta meg, az idén még ennél is kissé nagyobb számban látogattak el hozzánk az érdeklődők. Egy idős néni Svájcból érkezett, és azt mondta, hogy már tavaly is eljöttek, és minden évben szeretnének jönni erre a programra. Voltak hívek Szombathelyről, Sopronból, Felvidékről. A tapolcaiak is kitettek magukért.

Az idén tizenöt csapat nevezett a versenyre. A program imádsággal és a pisztrángok megáldásával kezdődött a plébánia udvarán. A neves zsűri tagjai hasznos szempontokkal látták el a versenyzőket.

formatfactorydscf4015

A verseny mottója Jézus csodálatos kenyér- és halszaporításra utal: „Van itt egy fiú, akinek van öt árpakenyere és két hala – de mi az ennyinek?” (Jn 6,9) Ebben a szentírási idézetben Jézus hallal és kenyérrel kínálja hallgatóságát, akiknek hirdeti Isten örömhírét.

Hétköznapi életünk gyakran szűkös keretei között nem vesszük észre a megbúvó nagy lehetőségeket és végtelen távlatokat. Jézusnak e két hal és öt kenyér is elég volt ahhoz, hogy több, mint ötezer embert jóllakasson, s ez által megmutassa nekik isteni hatalmát. A verseny minden résztvevője és látogatója megtapasztalhatta a közös együttlét örömét.

formatfactorydscf3907

Idén is a közös együttlét elősegítése céljából szerveztük meg segítőinkkel a Pisztrángsütő versenyt. Olyan alkalom ez, amikor a legkülönbözőbb emberek tudnak találkozni, beszélgetni, osztozni egymás örömében és elkészülő remekműveiben, ami így is megjeleníti és elmélyíti a plébánia tágabb közösségét. Ahogyan Jézus sem válogatott, kiknek is osztják ki az általa megszaporított kenyeret és halat, most is mindenkit egyforma nyitottsággal fogadtunk a plébánia udvarán.

formatfactory20161001_120631_001

E találkozást szolgálták a különböző csapatok által készített pisztráng-remekművek is. Péter atya, aki szintén horgászik, egy balatoni 10 kg-os pontyot ajánlott fel, melyet a plébánia csapata Rák Károlyné Erzsike néni vezetésével készített el a kemencében „rácosan” a kedves részvevőknek.

A verseny zárás és a tombola után még sokáig beszélgettünk a plébánia udvarán, örülve a remekműveknek, és hálát adtunk Istennek a csodálatos őszi időért.

Jó volt együtt lenni, jövőre is várunk mindenkit!

formatfactorydscf4284

 

Helyezettek:

Első helyezett: Pál utcai fiúk csapata, csk: Füstös Jenő

Második helyezett: Tapolcai Nebulók csapata, csk:Kóródi Tamás

Harmadik helyezett: Pisztrágók csapata, csk: Horváth Dániel

Különdíj: Gaál Kata és csapata: csk.: Gaál Kata

 

A további csapatok (nem helyezési sorrendben):

 

 • ·       Ambumanók csk.: Szalai László

 • ·       e.r.t.autosport.egyesulet csk.: Erdei István

 • ·        Magyar Államvasutak Tapolca Állomása, csk.:Kocsor Szabolcs

 • ·       Szent-György-hegyi Borgazdák,  csk.: Sabján Géza

 • ·       Tanúhegyek Egyesület, csk.: Ányósi LÁszló

 • ·       Kocapecások, csk.: Csetey László

 • ·       Spinning Club Tapolca, csk.: Tóth Bernadett

 • ·       Bauxitbányász Horgász Egyesület, csk.: Kiss Sándor

 • ·       Gyúrmanok, csk.: Bogdán László

 • ·       Tapolcai Rendőrkapitányság, csk.: Rausz István

 • ·       HALpolca Kft. csk.: Májer Edit

 

A plébániának és a támogatóknak hála e közösségi alkalom minden résztvevő és látogató számára térítésmentes volt: Ingyenes ajándékként kóstolhatjuk meg a halat és kenyeret, az ásványvizet, a Balaton-felvidék kiváló borait.

 

Köszönetet fejezzük ki plébániánk minden kedves segítőjének, akiket név szerint nem tudunk felsorolni!

 

Támogatók:

 

Hotel Gabriella

Tópart Bisztró

Tapolca Város Önkormányzata

Tapolca Kft

Hunguest Hotel Pelion Tapolca

Rizapuszta pincészet

Tóth Péter horgászboltja

Bódi Lajos és cigányzenekara

Rák Csaba

Berkes Gyula, a budapesti Biarritz étterem vezetője-zsűrielnök

Csider Károly- zsűri

Lévai József alpolgármester- zsűri

Virágh András Liszt-díjas orgonaművész , érdemes művész

Gion Zsuzsanna énekművész

Tapolcai Pisztrángtelep