Ima a magyar olimpikonokért

3

Ima a magyar olimpikonokért

Mennyei Atyánk! Hálát adunk Neked ezért az idei olimpiáért, s hogy magyar sportolóink ott lehetnek Rióban!

Add Urunk, hogy az a hatalmas munka, amit a felkészülés során végeztek, sok gyümölcsöt teremjen, hogy ki tudják hozni magukból a maximumot! Szolgáljon teljesítményük a Te dicsőségedre, mutassa meg, hogy milyen fantasztikus képességekkel ajándékoztad meg az embert. Legyen a sport testet-lelket nemesítő eszköz, és a népek közötti egészséges verseny, a barátság és az egymással való sportszerű találkozás helye.

Add, hogy megtanuljuk bajnokainktól, hogy csak kemény munka árán lehet eredményt elérni! Add, hogy tisztességesen készüljünk a küzdelemre és becsületesen álljunk helyt benne! Add, hogy elismerjük mások eredményeit, és őszintén tudjunk gratulálni nekik! Add, hogy élvezzük a közös játék örömét, hogy bízzunk a győzelemben, és emelt fővel viseljük a kudarcot!

Lépjen sok fiatal nagyjaink nyomába! Kovácsolja össze a szurkolás nemzetünket! Sportsikereink által mutasd meg a világnak, hogy bár kicsiny nép vagyunk, de tehetségben gazdagok, és ez által gyógyítsd be lelki sebeinket!

Áldj meg minden sportolót, felkészítőt és szurkolót, Isten áldd meg a magyart! Ámen.

Szakács Péter atya

 

Hajrá Magyarország!