Kedves Orgona-muzsika kedvelő testvérünk!

A Szentmise ünneplésének és a liturgikus énekek zenei kíséretének méltó eszköze templomunk 2001-ben épült orgonája, mely jelentős értékű, igényesen elkészített hangszer, hangversenyek céljára is kiválóan alkalmas. A többszöri hangoláson kívül nagytisztításon és nagykarbantartáson azóta nem esett át, ami mára már esedékessé vált.

A mintegy 1260 db fém és fasípot tisztitani és javítani, a teljes hangszert portalanítani kell. Aktuális egy teljes nagykarbantartás, különösen a játékasztal javítása, elektromos generálozás, számos kisebb-nagyobb javítási munka. Ezután veszi kezdetét az intonálás, vagyis a regiszterek hangerejének és hangszínének síponként való egyenletes beállítása.

A felújítás tervezett ideje: 2019. szeptembere, ami több hétig fog tartani. A tervezett átadás és ünnepi hálaadó koncert: a 2019. szeptember 28-án a Pisztrángfesztivál és Pisztrángsütő versenyünk alkalmával lesz, mivel annak idején éppen a Tapolcai Pisztrángfesztivál ihlette az orgona felújításáért induló összefogást, s Pisztrángfesztivál szervező gárdája állt a felújítás megszervezésének élére.

A hangszer felújításával kapcsolatos gyűjtés elérte célját, és 2019. májusára összegyűlt a szükséges összeg, amit mindvégig elkülönített bankszámlán kezelünk. Amennyiben plusz adományokat kapunk, azokat a következő években szintén elkülönítetten kezeljük, és az orgona éves karbantartására fordítjuk. Az orgona felújítására az egyházi jóváhagyásokat megkaptuk.

Külön köszönetet szeretnénk mondani Virágh András Liszt-díjas orgonaművész-karnagynak, Magyarország Érdemes Művészének önzetlen segítségéért. Művész Úr nemcsak több gyönyörű koncertet adott, hanem szakmai és művészeti felügyeletét is vállalta a felújítás ügyének.

Köszönjük mindazoknak, akik jótékonysági koncertet adtak e nemes cél érdekében! Többek között Virágh Andrásnak és Gion Zsuzsannának, a Bárdos Lajos Általános Iskola kórusának, Tapolcai Kamarakórusnak, Járdányi Pál Zeneiskolának, a Vox Angelis Énekegyüttesnek.

Köszönetünket szeretnénk kifejezni minden tapolcainak, aki részt vett a széleskörű összefogásban az orgona felújítására!

Az orgona a tapolcai Római Katolikus Plébánia tulajdonában van, a felújításhoz szükséges gyűjtésre -minden más híresztelés ellenére- csak a Plébánia jogosult. Az adományok számára elkülönített bankszámla: OTP Bank, Római Katolikus Plébánia, Tapolca, “Orgona felújításra” alszámla. 11748052-24857624.

Szakács Péter plébános

Orgonánk felújítására számos név szerinti és névtelen adomány érkezett
A név szerinti adakozók listája:

BALIKÓ CSABA,

SZAKÁCS PÉTER,

SZALAI PÉTER,

TAPOLCA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA

(frissítve 2019. május 29. Amennyiben a listával kapcsolatos észrevétele van, értesítsen minket: tapolcaiplebania@gmail.com)