Szent Erzsébet ünnepe Plébániánkon

20161119_200032_richtonehdr

Idén is nagy tisztelettel ünnepeltük meg a hagyományos Szent Erzsébet-napot. Különösen is előtérbe helyeztük a gyerekeket és az időseket, és nekik igyekeztünk bemutatni Isten irgalmasságát szent Erzsébet életén keresztül az irgalmasság szent évének végén.

A tapolcai Szent Erzsébet óvodával együtt ünnepeltünk. Énekes-verses műsorral készült a gyerekek és óvó nénik. Eljátszottuk azt a jelenetet, amiben Isten átváltoztatta a kenyeret rózsává. Majd a gyerekek rózsákat vihettek szent Erzsébet szobrához. Egy család szentképeket készített templomunk gyönyörű szent Erzsébet szobráról, ezeket is hazavihették a résztvevők.

Várvölgyi pékség és dolgozóinak támogatásával idén is kiosztottuk Szent Erzsébet kenyerét, mintegy 300 darabot. Az illatozó cipókat nemcsak az ünnepi misén és másnap a gyermekmisén résztvevők kapták meg, hanem a rászoruló családoknak is elvittük.